Våre annonser

Budorvegen 632 2340 Løten Norge

Kort om eiendommen

Velkommen til Løten og Budorvegen 632!

Her kan vi presentere en enebolig over et plan med kjeller. Boligen har blant annet stue, kjøkken, bad/vaskerom og tre soverom. Boligen fremstår med noe vedlikeholds- og oppgraderingsbehov. Badet ble oppgradert i 2008. Solrik terrasse og uteområder. Festet tomt.

Det er ca. 6 km til Budor skistadion, og ca. 8 km til Budor skianlegg, med fine turområder på sommerstid og oppkjørte skiløyper på vinterstid. Til Løten sentrum er det ca. 8 km. Her finnes det meste av det en trenger i det hverdagslige, som dagligvare, skole, barnehage og mer.

Velkommen til visning!

Meld deg på via påmeldingsknappen, eller ta kontakt med Hans Petter Carlsson, eiendomsmegler MNEF, på tlf. 911 25 518.

Beliggenhet

Enebolig beliggende langs Budorvegen, ca. 8 km fra Løten sentrum, i et område med noe bebyggelse i landlige omgivelser. I Løten sentrum finner du det meste av det du måtte trenge i det dagligdagse, som dagligvare, post, bensinstasjon, restauranter, småbutikker, vinmonopol, frisør mm. Løten har i tillegg flere gode tilbud innen fritidsaktiviteter, som treningssenter, fotballbaner og Løtenhallen, hvor man kan spille blant annet håndball. Det er ca. 5 km til nærmeste barnehage, Jønsrud barnehage, mens barneskole og ungdomsskole befinner seg i Løten sentrum.

Budor skistadion ligger ca. 6 km fra eiendommen. Budor er et populært område for skientusiaster og hytteeiere. På Budor kjøres det opp over 300 km med skiløyper på vinterstid, og løypene tar deg i alle retninger på Hedmarksvidda.
Budor har eget skianlegg, med nedfarter og løyper for folk i alle aldre. I tillegg til skinedfarter, har anlegget også en kjelkenedfart. Nederst i skibakken finnes et område som er tilrettelagt for grilling og kos sammen med familien og venner.

Budor er også et egnet sted for gode naturopplevelser på sommerstid, hvor man kan gå mange flotte turer i uberørt natur. Man kan i tillegg til fotturer blant annet høste sopp og bær, ta en løpetur, sykle, campe og bade i elver. Blant annet kan nevnes Koiedalen, som består av en samling skogskoier som hver for seg forteller historier om skogsarbeiderne som bodde og jobbet der. Det er tilrettelagt med grusede stier, og det finnes lekeapparater for barna og sitteplasser for alle. Man kan i tillegg leie en slik koie dersom det er ønskelig.

Nylig åpnet Budor egen sykkelpark, med utfordringer som passer både nybegynnere og de mer erfarne. Sykkelparken ligger i området ved skianlegget og her finnes det også flere sitteplasser med bord, hvor man kan nyte god mat og godt selskap innimellom syklingen.

Til Hamar sentrum er det ca. 20 km, og det er ca. 18 km til Elverum sentrum.

Adkomst

Fra Elverum, følg Hamarvegen sørover mot Hamar og kjør ca. 7 km. Ta til høyre inn på Fv115 og kjør ca. 6,5 km. Ta deretter til høyre inn på Budorvegen og til venstre igjen etter ca. 1,5 km. Eiendommen ligger så på høyre side etter ca. 150 meter.

Det vil bli skiltet med Meglerhuset Østlandets visningsskilter ved annonserte fellesvisninger.

Standard

Her kan vi presentere en enebolig over et plan med kjeller, som fremstår generelt med standard fra byggeåret. Boligen har noe preg av skader, aldersforvitring og manglende vedlikehold.

Stue & kjøkken
Romslig stue med god plass til sofagruppe og spisebord. Adkomst til terrasse. Oppvarming med blant annet vedfyring.
Eldre kjøkkeninnredning av ukjent alder. Laminert benkeplate. Over- og underskap med glatte fronter og skuffeseksjoner. Åpen løsning for hvitevarer.

Soverom
Boligen har til sammen tre soverom. Hovedsoverommet er romslig, med god plass til dobbeltseng og har integrerte garderobeskap. De to andre soverommene er av noe mindre størrelse, men fremdeles med god plass til det en måtte trenge.

Bad & vaskerom
Eldre vaskerom i kjelleren med støpt gulv og kjelleryttervegger av sparesteinsbetong. Sluk og opplegg for vaskemaskin.
Flislagt bad/vaskerom i 1.etasje med overflater, installasjoner og komponenter fra ca. 2008. Badet er innredet med servant, toalett, dusjkabinett og baderomsinnredning. Opplegg for vaskemaskin. Ventilasjon gjennom veggventil med tilluftsspalte under døren.

El-anlegg & VVS
Det er ikke etablert stoppekran i kjelleren. Kobberrør med palstkappe, del med rør i rør. Avløpsrør av støpejern. Antatt at kloakk er luftet over tak. Ventilasjon gjennom veggventiler. Eldre varmtvannsbereder plassert i kjelleren med kapasitet på 200 liter. Nyere trykktank og vannpumpe i kjelleren tilknyttet sisterne i kjeller.
El-skap med skrusikringer (porselenssikringer) montert på vegg i vindfang. Montert strømmåler. Merkede kurser. Åpent ledningsnett.

Betalingsbetingelser

Med mindre annet er avtalt forutsettes det at kjøpesum inkl. omkostninger er innbetalt og disponibelt på meglerforetakets klientkonto senest to dager før overtakelse.

Overtagelse, tilleggsinfo.

Overtakelse etter avtale

Bebyggelse

Enebolig over et plan med kjeller samt et frittstående, enkelt bygg med liten verdi.

Byggemåte

Se vedlagte tilstandsrapport fra Sørlie Takst AS v/ Erik Sørlie datert 08.10.2023, der byggemåte er nærmere beskrevet, og også gitte tilstandsgrader fremkommer.

Enebolig: Oppført i 1964. Byggegrunn med antatt jord- og morenemasser. Det er ikke observert grunnmursplast. Drenering og fuktsikring er ukjent, da den er nedgravd og ikke tilgjengelig. Antatt at boligen er fundamentert med støpte såler til fast byggegrunn. Kjelleryttervegger av sparesteinsbetong, isolert med treullsementplater (tresonitt) innvendig. Takflater tekket med profilerte metallplater, ny tekking ble lagt på 1990-tallet. Renner og nedløp i metall. Boligyttervegger i bindingsverk, antatt isolert med flis- og/eller mineralull og utvendig kledd med tømmermannpanel. Kledningen ble sist overflatebehandlet i ca. 2013. Saltakkonstruksjon. Sperretakkonstruksjon med bordet undertak. Himling isolert med kutterflis. Loft med begrensede besiktigelsesmuligheter. Overbygget takkonstruksjon over inngangsparti. Støpt gulv i kjeller. Trebjelkelag i etasjeskiller, antatt isolert med flis. Vindu med to-lags isolerglass fra 1990, varevindu med 1+1 glass, kjellervinduer med 1+1 glass og vindu av glassbyggerstein på bad. Murt teglpipe med ett løp.

Terrasse fundamentert på lettklinkerblokker direkte på terreng og støpt vange. Impregnerte gulvkonstruksjoner.

De bygningsdeler som har fått TG0 (ingen avvik) på denne eiendommen er: Branntekniske forhold.

De bygningsdeler som har fått TG1 (mindre eller moderate avvik) på denne eiendommen er: Innvendige overflater, innvendige dører, sanitærutstyr og innredning på badet, resultat etter hulltaking på badet, ventilasjon, oppvarmingskilder samt trykktank og vannpumpe i kjelleren.

De bygningsdeler som har fått TG2 (avvik som ikke krever umiddelbare tiltak) på denne eiendommen er: Taktekking, veggkonstruksjon, ytterdører, overflater på vegger, gulv og himling på badet og varmtvannstank,

De bygningsdeler som har fått TG2 (avvik som kan kreve tiltak) på denne eiendommen er:
Nedløp og beslag, da mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag, det mangler snøfanger på hele eller deler av taket (dette var ikke et krav på byggemeldingstidspunktet), takrenner har punktvise lekkasjer, det er rust/malingsavflassing på rennekroker/takrenner og takrenner er ikke påkoblet taknedløp.
Takkonstruksjon/loft, da det er begrenset/dårlig ventilering av takkonstruksjonen, det er observert vepsebol på loftet, råteskadet vindskier og synlige fuktskjolder på takkonstruksjoner ved pipen.
Vinduer, da det er påvist tegn på innvendig kondensering av enkelte vindusglass, karmene i vinduer er slitte og det er sprekker i trevirket og det er påvist sprekk i vindusglass.
Radon, da det ikke er foretatt radonmålinger og bygget heller ikke er utført med radonsperre.
Pipe- og ildsted, da mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på pipe, det er rust på sotluke, rennemerker etter sotvann under sotluke, avskalinger i murpuss til pipe over tak, det mangler teglstein et sted og det er sotutslag i pipe.
Ventilasjon på badet, da rommet kun har naturlig ventilasjon.
Overflater og innredning på kjøkkenet, da innredningen er av eldre dato og mangler bruksfunksjoner/løsninger som er forventbart på et kjøkken og det er eldre røropplegg under kjøkkenbenk. Rørkobling under kjøkkenbenk er provisorisk tettet med tetningsmasse.
Avtrekk på kjøkkenet, da det er manglende forsert mekanisk avtrekk fra kokesone i kjøkkenet.
Innvendige avløpsledninger, da det er påvist av avløpsrør av jern har rustskader, og mer enn halvparten av forventet brukstid har passert.
Elektrisk anlegg, da det ikke foreligger eltilsynsrapport de siste fem årene, det mangler glass i skruskringer og det er påvist sprekk i deksel til bryter.
Drenering, da det mangler, eller på grunn av alder er det sannsynlig at det mangler, utvendig fuktsikring av grunnmuren ved kjeller/underetasje og det er ukjent type/alder/løsning på drenering og tettesjikt på grunnmur.
Grunnmur og fundamenter, da det er påvist avskalinger i utvendig murpuss.
Terrengforhold, da det er påvist dårlig eller flatt fall inn mot grunnmur og dermed muligheter for større vannansamlinger.

De bygningsdeler som har fått TG3 (store eller alvorlige avvik) på denne eiendommen er:
Balkonger, terrasser og rom under balkonger, da rekkverket er for lavt i forhold til dagens krav til rekkverkshøyder, det mangler beslag i overgang terrasse/yttervegg, det er råteskader i toppbord, terrassen er slitt og det er noe sprekker/mosegroing i støpt vange.
Utvendige trapper, da det ikke er montert rekkverk.
Etasjeskille/gulv mot grunn, da det er påvist råteskader i himling over kjellerrom og muggsopp i himling. Det er påvist avskalinger og fuktmerker/fuktinnsig gjennom kjellergulv.
Rom under terreng, da det er steder med saltutslag på kjelleryttervegger, etter fuktgjennomgang i veggene. Det er også påvist synlig fuktighet på gulv/mur i kjeller, indikasjoner på noe fuktgjennomtrenging inn i kjellermur og det er typisk "kjellerlukt".
Innvendige trapper, da det ikke er montert rekkverk.
Sluk/membran/tettesjikt på badet, da sluket ikke er tilgjengelig for inspeksjon.
Vaskerom/kjellerrom i kjelleren, da det må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Det er ikke fuktsikre gulvflater og rommet er ikke bygget som et komplett våtrom. Rommet er ikke i bruk som vaskerom.
Innvendige vannledninger, da mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige vannledninger, det er ikke påvist stoppekran og det er irr på kobberrør.

De bygningsdeler som har fått TG IU (konstruksjoner som ikke er undersøkt) på denne eiendommen er: Ikke foretatt hulltaking på vaskerom/kjellerrom i kjelleren da rommet ikke har våtsoner på innvendige overflater.

Kommunale avgifter

De kommunale avgiftene inkluderer feiing, renovasjon og slam.

Tomten

Svakt hellende tomt med hageanlegg som er opparbeidet med plen og variert beplantning. Innkjøring med grusete hjulspor. Utearealer og terrasse orientert mot sør.

Parkering

Parkering på oppstillingsplass foran eiendommen.

Energibruk/kostnader

Boligen selges av verge. Vedkommende har ikke bebodd eiendommen, og har ikke forutsetninger for å kunne si noe om energibruk i denne.

Radonmåling

Det er ikke foretatt radonmålinger og bygget er heller ikke utført med radonsperre.

Oppvarming

Oppvarming av boligen med strøm og vedfyring.

Barnehage/skole/fritid

Avstand til nærmeste skole/barnehage:
Jønsrud barnehage, ca. 5 km.
Lund skole, ca. 7 km.
Løten ungdomsskole, ca. 8 km.
Elverum videregående skole, ca. 18 km.
Høyskolen i Innlandet Campus Elverum, ca. 16 km.

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølgning.

Hvitvaskingsreglene

Eiendomsmeglere er underlagt Lov om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (hvitvaskingsloven) - L01.06.2018 nr. 23. Det følger av loven at megler bl.a. har plikt til å gjennomføre kundekontroll. I de tilfeller hvor kunden er juridisk person skal megler også kartlegge hvem som er reelle rettighetshavere. Med reelle rettighetshavere menes fysiske personer som eier eller kontrollerer mer enn 25% av eierandelene i selskapet. Partene må bidra til at kundekontrollen lar seg gjennomføre på en hensiktsmessig måte. Megler plikter å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim. Ved slik rapportering vil ikke partene blir varslet.

Vedlegg til Salgsoppgaven

Følgende dokumenter inngår i salgsoppgaven eller utleveres på forespørsel til megler:
Tilstandsrapport
Selgers egenerklæring
Festekontrakt

Lovverk

Avtaleforholdet mellom partene reguleres av avhendingslova (L03.07.1992 nr. 93 Lov om avhending av fast eigedom)

Diverse

Det er ikke innhentet særskilte opplysninger fra e-verk eller feiervesen.

Meglerkontoret er tilknyttet Reklamasjonsnemnda for eiendomsmeglertjenester.

Visningsliste og visningspåmelding er et hjelpemiddel i salgsprosessen, og det gis ingen garanti for at man blir kontaktet ved å skrive seg på listen eller melde seg på visning. Dersom man vil være sikker på å bli holdt orientert om blant annet bud, bør man selv ta kontakt med megler.

Servitutter

På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

Dagboknummer 103910, tinglyst 10.09.1964 - Festekontrakt - vilkår, bestemmelser om bebyggelse, forkjøpsrett, gjerdeplikt, overdragelse m.m.

Kopi av dokumentet kan fås ved henvendelse til megler.

Vederlag

Tilrettelegging kr. 12 500,-
Oppgjørkostnad kr. 6 900,-
Markedsføringspakke kr. 15 800,-
Kommunale opplysninger kr. 9 800,-
Visning pr. stk. kr. 2 500,-
Meglerhonorar kr. 35 000,-
Gebyr for overføring av feste kr. 3 900,-

Regulering

Eiendommen ligger i et område avsatt til boligbebyggelse, samt landbruk-, natur- og friluftsformål. Kommuneplanens arealdel 2015-2026, planid 20150001 gjelder.

Ferdigattest

Det foreligger ikke midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest på eiendommen i kommunens arkiver. Det foreligger heller ingen byggetegninger.

Med virkning fra 1. juli 2015 fikk pbl. § 21-10 et nytt femte ledd. Det lyder slik: Ferdigattest utstedes ikke for tiltak det er søkt om før 1. januar 1998. Det ligger som forutsetning for lovendringen at byggverk det ikke lenger utstedes ferdigattest for, lovlig kan brukes uten at det foreligger ferdigattest. Kommunen kan ikke lenger kreve ferdigattest for de aktuelle tiltakene. Det innebærer imidlertid ikke at ulovlige tiltak ble lovlige med lovendringen. Et ulovlig bygg med byggesøknad før 1. januar 1998, uten ferdigattest, er fortsatt like ulovlig etter 1. juli 2015. Kjøper overtar eiendommen slik den fremstår på visning med risiko og ansvaret for eventuelle pålegg fra kommunen og kostnader forbundet med dette.

Vei, vann og avløp

Adkomst til eiendommen via privat veg.
Eiendommen er ikke tilknyttet offentlig vann- og avløpsanlegg. Privat septikanlegg. Vannforsyning fra sisterne i kjelleren.

Ansvarlig megler

Hans Petter Carlsson

Matrikkelinformasjon

  • Gårdsnr: 273
  • Bruksnr: 220
  • leasehold_unit_number: 161
  • Kommunenr: 3412
Vis mer informasjon Vis mindre informasjon
Se komplett salgsoppgave

Detaljer

  • Verditakst: 950 000,-
  • Kommunale avgifter: 7 293,-
  • Ligningsverdi: 464 066,-
  • Primærrom: 89 m2
  • Bruksareal: 121 m2
  • Tomteareal: 742 m2
  • Eierform: Selveier
  • Boligtype: Enebolig
  • Soverom: 3

Fasiliteter

  • Balkong/Terrasse
  • Barnevennlig
  • Garasje/P-plass
  • Hage
  • Kjæledyr tillatt
  • Ingen gjenboere
  • Peis/Ildsted
  • Rolig
  • Turterreng

Budorvegen 632 2340 Løten Norge

Visning

Ta kontakt for å avtale visning

Eiendomsmegler MNEF / Daglig leder

Hans Petter Carlsson
Mobil: +47 91 12 55 18

Annen info

Finnkode: 323881707
Denne nettsiden bruker cookies

Vi bruker informasjonskapsler for å forbedre brukeropplevelsen på nettstedet vårt og for personlig tilpasning av annonser. Ved å fortsette å bruke dette nettstedet samtykker du til vår bruk av informasjonskapsler. Avvis alle cookies